Good Morning America

Од Википедија — слободната енциклопедија

Добро Утро Америка (анг. Good Morning America (GMA)) е американско утринско шоу, што се емитува на ABC телевизиската мрежа; за првпат било прикажано на 3 ноември 1975. Секојдневната прогтама трае два часа; тричасовни епизоди биле прикажувани меѓу 2007 и 2008 ексклузивно на ABC News Now.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]