Get Him to the Greek

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Get Him to the Greek“
220px-Get Him to the Greek.jpg
Режисер Николас Столер
Продуцент Џуд Апатов
Џошуа Блејк
Николас Столер
Дејвид Башел
Родниј Родман
Сценарист Николас Столер
Настапуваат Џонах Хил
Расел Бренд
Елизабет Мос
Роуз Барне
Диди
Колм Мајнеј
Музика Лил Воркман
Кинематографија Роберт Јеоман
Монтажа Вилијам Кер
Мајкл Сал
Студио Релативити Медија
Спајглас Ентертаинмент
Апатов Продукција
Дистрибутер Универзал Пикчрс
Премиера јуни 4 2010 (2010-06-04)
Времетраење 109 минути
Држава Соединетите Американски Држави
Јазик Англиски
Буџет $40 милиони
Бруто заработка $91,261,479

Get Him to the Greek е американска комедија од 2010 година, напишана и продуцирана од страна на Николас Столен, а главните глумци се Јонах Хил и Расел Бренд. Филмот беше објавен на 4 Јуни, 2010 година.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]