Fakulteti.mk

Од Википедија — слободната енциклопедија

Fakulteti.mkмрежно место посветено на високообразовните установи во Македонија.

Според нив, целта им е да им помогнат на идните студенти во нивниот избор на студии, и да ги насочат сегашните студенти кон нови знаења, стипендии и работни места.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]