Circus (албум на Бритни Спирс)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Циркус е шестиот студиски албум на популарната американска пејачка Бритни Спирс. Албумот дебитираше на првото место во Содинетите Американски Држави и тоа ја прави Бритни Спирс да биде најмладиот женски артист со пет студиски албуми што се искачиле на првото место во првата недела.