Прејди на содржината

Cake to Bake

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Cake to Bake“
Песна од Aarzemnieki
Пуштена2014
ПеснописецГунтис Вејландс
Евровизија
земјаЛатвија
јазициАнглиски1
пласман
позиција во полуфинале13.
бодови во полуфинале33

„Cake to Bake“ — песна на латвискиот бенд Aarzemnieki. Избрана била да ја претставува Латвија на Евровизија 2014 во Данска.[1]

Поврзано

[уреди | уреди извор]
1 ^ Песната е на англиски јазик; сепак, има две фрази на латвиски јазик.
  1. Roxburgh, Gordon (22 февруари 2014). „Aarzemnieki takes the honours in Latvia“. Eurovision.tv. Посетено на 22 мај 2021.