Acronis

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Acronis Inc.
OснованаСАД (2003)
СедиштеСАД
Клучни личностиJason Donahue, CEO
ДејностСофтвер
ПроизводиAcronis True Image
Acronis Rescue Media
Acronis Snap Deploy
Acronis Disk Director Suite
Migrate Easy
Приходи$120 million (2008) [1]
Порталwww.acronis.com

Acronis, Inc. е компанија која произведува програми за хард дискови, вклучува правење и отворање на резервни копии на цел хард диск или поединечни делови. Исто така и мигрирање односно префрлање на сите можни податоци од еден хард диск на друг. Нивната најпозната програма Acronis True Image создава софтверска слика на еден копјутерски хард диск и потоа може да го стави на друг компјутер.

Подигање на програмата од Компакт диск[уреди | уреди извор]

По инсталирањето на било која програма од Acronis, на корисникот му е овозможено да направи комапкт диск со кој ќе може да ја подигне програмата надвор од оперативниот.

Исто така видете[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. GFI names industry veteran Walter Scott as new Chief Executive OfficerGFI Software 28 октомври 2008

Надворешни врски[уреди | уреди извор]