About.com

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
About.com
Aboutcom logo14.png
Адреса онлајн
Достапно на англиски
Сопственик The New York Times Company
Мрежно место About.com
Место на Алекса 68[1]
Комерцијално да
Пуштено 1997
Тековна состојба активен

About.com е електронски извор за корисни информации и совети. Напишан е на англиски јазик и е наменет пред сè за Соединетите Американски Држави. Негов сопственик е The New York Times Company.[2][3]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „about.com - Traffic Details from Alexa“. Alexa Internet, Inc. http://www.alexa.com/siteinfo/about.com. посет. 4 јуни 2011 г. 
  2. Miguel Helft. „Wikipedia Competitor Being Tested by Google“, „The New York Times“, 15 декември 2007 (посет. 25 јануари 2008 г). „... and About.com, which is owned by The New York Times Company“
  3. Katharine Q. Seelye. „The Times Company Acquires About.com for $410 Million“, „The New York Times“, 18 февруари 2005.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]