About.com

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
About.com
Aboutcom logo14.png
Адресаонлајн
Достапно наанглиски
СопственикThe New York Times Company
Мрежно местоAbout.com
Место на Алекса 68[1]
Комерцијалнода
Пуштено1997
Тековна состојбаактивен

About.com е електронски извор за корисни информации и совети. Напишан е на англиски јазик и е наменет пред сè за Соединетите Американски Држави. Негов сопственик е The New York Times Company.[2][3]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „about.com - Traffic Details from Alexa“. Alexa Internet, Inc. конс. 2011-06-04. 
  2. Miguel Helft. „Wikipedia Competitor Being Tested by Google“, „The New York Times“, 15 декември 2007 (посет. 25 јануари 2008 г). „... and About.com, which is owned by The New York Times Company“
  3. Katharine Q. Seelye. „The Times Company Acquires About.com for $410 Million“, „The New York Times“, 18 февруари 2005.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]