Шондонг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Шондонг е пештера во Виетнам, пештерата се наоѓа во провинцијата Бинх, Виетнам. Ова е најголемата пештера во светот, пештерата ја открил локален жител по име Хо Канх во 1991.