Шаблон:Wikisource

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Wikisource-logo.svg
Викиизвор на англиски јазик содржи текст на тема:

Белешка[уреди извор]

Ова е шаблон за врски кон Wikisource на англиски јазик. За поставување на врски кон содржини на македонската верзија наречена Викиизвор, употребувајте Шаблон:Викиизвор.