Предлошка:Wikisource

Од Википедија — слободната енциклопедија
Викиизвор на англиски јазик содржи текст на тема:

Белешка[уреди извор]

Ова е предлошка за врски кон Wikisource на англиски јазик. За поставување на врски кон содржини на македонската верзија наречена Викиизвор, употребувајте Предлошка:Викиизвор.