Шаблон:Location map Лихтенштајн

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Лихтенштајн
name Лихтенштајн
border
coordinates
47.2952
9.3726 ←↕→ 9.7287
47.0298
map center 47°09′45″ СГШ; 9°33′02″ ИГД / 47.1625° СГШ; 9.55065° ИГД / 47.1625; 9.55065
image Liechtenstein location map.svg
Location map Лихтенштајн
image1 Liechtenstein location map Topographic.png
Location map Лихтенштајн