Шаблон:Location map Етиопија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Етиопија
name Етиопија
border
coordinates
15.3
32.7 ←↕→ 48.3
2.9
map center 9°06′ СГШ; 40°30′ ИГД / 9.1° СГШ; 40.5° ИГД / 9.1; 40.5
image Ethiopia location map.svg
Location map Етиопија
image1 Ethiopia relief location map.jpg
Location map Етиопија