Шаблон:Location map Ангола

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Ангола
name Ангола
border
coordinates
-4.1
11.1 ←↕→ 24.5
-18.5
map center 11°18′ ЈГШ; 17°48′ ИГД / 11.3° ЈГШ; 17.8° ИГД / -11.3; 17.8
image Angola location map.svg
Location map Ангола
image1 Angola relief location map.jpg
Location map Ангола