Шаблон:Location map Авганистан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Авганистан
name Авганистан
border
coordinates
38.8
60 ←↕→ 75.3
29
map center 33°54′ СГШ; 67°39′ ИГД / 33.9° СГШ; 67.65° ИГД / 33.9; 67.65
image Afghanistan location map.svg
Location map Авганистан
image1 Afghanistan physical map.svg
Location map Авганистан