Шаблон:Infobox Olympics Zambia

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Замбија на Олимписките игри

Знаме на Замбија
МОК-код  ZAM
НОК Замбиски национален олимписки комитет
Порталwww.nocz.co.zm
Олимписка историја
Летни олимпијади

*Како Северна Родезија

Други поврзани настапи
Родезија (1960)