Шаблон:Infobox Finnish Municipality

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Infobox Finnish Municipality
ЗемјаФинска
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (DST)EEST (UTC+3)
  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 „Површина по општина на 1 јануари 2010“ (PDF) (фински и шведски). Геодезија на Финска. конс. 27 март 2010. 
  2. 2,0 2,1 2,2 „Население по општина на 31 јануари 2010“. Информативен систем за бројот на населението (фински и шведски). Регистарски центар за населението на Финска. конс. 25 февруари 2010. 
  3. 3,0 3,1 3,2 3,3 3,4 3,5 3,6 3,7 3,8 „Населението според јазикот и бројот на странци и површината до 31 декември 2008“. Статистика на Финска. Статистика на Финска. конс. 29 март 2009. 
  4. 4,0 4,1 „Листа на општински и месни даночни стапки за 2010 година“. Даночна управа на Финска. 24 ноември 2009. конс. 13 јануари 2010.