Прејди на содржината

Предлошка:Инфокутија Општина во Финска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Инфокутија Општина во Финска
Земја Финска
 • Густина0/км2 (0/ми2)
Час. појасEET (UTC+02:00)
 • Лето (ЛСВ)EEST (UTC+03:00)

Наводи

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 „Површина на општините во Финска на 1. јануари 2018 г.“ (PDF). Национален геодетски завод на Финска. Посетено на 30 јануари 2018.
  2. 2,0 2,1 2,2 2,3 „Државна статистика на Финска (SVT): Првична статистика за населението. јануари 2019“. Статистика Финска. Посетено на 15 март 2019. (фински)
  3. 3,00 3,01 3,02 3,03 3,04 3,05 3,06 3,07 3,08 3,09 3,10 3,11 3,12 3,13 „Населението според јазикот и бројот на странци и површината до 31 декември 2008“. Статистика на Финска. Статистика на Финска. Посетено на 29 март 2009.
  4. 4,0 4,1 „Список на општински и месни даночни стапки за 2010 година“. Даночна управа на Финска. 24 ноември 2009. Посетено на 13 јануари 2010.
  5. 5,0 5,1 5,2 5,3 5,4 „Население според возраст и пол по подрачја на 31 декември 2008 г.“. Бази PX-Web. Статистика Финска. Посетено на 28 април 2009.
Икона за документација Документација за предлошка[создај]