Шаблон:Ed

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

[{{fullurl:Template:{{{1}}}|action=edit}} уреди ]


Овој шаблон е само-референцирачки и е дел од Википедија проектот а не дел од енциклопедиската содржина.

Начин на користење[уреди извор]

{{ed|НекојШаблон}} дава уреди

{{ed|НекојШаблон|овој линк}} дава уреди овој линк


Видете исто така[уреди извор]