Предлошка:Ed

Од Википедија — слободната енциклопедија

[{{fullurl:Template:{{{1}}}|action=edit}} уреди ]


Оваа предлошка е самоповикувачки и е дел од Википедија проектот а не дел од енциклопедиската содржина.

Начин на користење[уреди извор]

{{ed|НекојаПредлошка}} дава уреди

{{ed|НекојаПредлошка|оваа врска}} дава уреди оваа врска


Поврзано[уреди извор]