Шаблон:Country data Османлиско Царство

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Шаблон:Country data Ottoman Empire)
Прејди на: содржини, барај
Padlock.svg

Овој високоризичен шаблон е заштитен од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Османлиско Царство е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Flag of the Ottoman Empire.svg

Стандардни параметри

Параметар Вредност Значење
alias Османлиско Царство Наслов на главата статија (Османлиско Царство)
flag alias Flag of the Ottoman Empire.svg Назив на сликата (File:Flag of the Ottoman Empire.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

Ознака Знаме (40п) Назив на сликата
1844 Flag of the Ottoman Empire.svg Flag of the Ottoman Empire.svg
naval-1793 Flag of the Ottoman Empire.svg Flag of the Ottoman Empire.svg
naval-1844 Flag of the Ottoman Empire.svg Flag of the Ottoman Empire.svg
naval Flag of the Ottoman Empire.svg Flag of the Ottoman Empire.svg
air force Ottomaanse Vlag.png Ottomaanse Vlag.png
army Flag of the Ottoman Empire.svg Flag of the Ottoman Empire.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Шаблонов има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Шаблонов има и варијанта на знамето наменета за военото воздухопловство што може да се користи со Шаблон:Воено воздухопловство:

Шаблонов има и варијанта на знамето наменета за армијата што може да се користи со Шаблон:Армија:

  • {{армија|Османлиско Царство}} Османлиска војска
  • {{знамеикона|Османлиско Царство|армија}}Османлиско Царство

Пример за употреба


Сродни шаблони

Погледајте ги и следниве сродни шаблони што содржат country_data: