Предлошка:Country data Османлиско Царство

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Османлиско Царство е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Ottoman Empire (1844–1922).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Османлиско Царство Наслов на главата статија (Османлиско Царство)
flag alias Flag of the Ottoman Empire (1844–1922).svg Назив на сликата (File:Flag of the Ottoman Empire (1844–1922).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1844Flag of the Ottoman Empire (1844–1922).svgFlag of the Ottoman Empire (1844–1922).svg
naval-1793Flag of the Ottoman Empire (1844–1922).svgFlag of the Ottoman Empire (1844–1922).svg
naval-1844Flag of the Ottoman Empire (1844–1922).svgFlag of the Ottoman Empire (1844–1922).svg
navalFlag of the Ottoman Empire (1844–1922).svgFlag of the Ottoman Empire (1844–1922).svg
air forceOttomaanse Vlag.pngOttomaanse Vlag.png
armyFlag of the Ottoman Empire (1844–1922).svgFlag of the Ottoman Empire (1844–1922).svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военото воздухопловство што може да се користи со Шаблон:Воено воздухопловство:

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за армијата што може да се користи со Шаблон:Армија:

  • {{армија|Османлиско Царство}} Османлиска војска
  • {{знамеикона|Османлиско Царство|армија}}Османлиско Царство

Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: