Шаблон:Country data Kyrgyz SSR

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Kyrgyz SSR е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Flag of the Kyrgyz Soviet Socialist Republic.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Киргиска Советска Социјалистичка Република Наслов на главата статија (Киргиска Советска Социјалистичка Република)
shortname alias Kirghiz SSR (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Kyrgyz SSR.svg Назив на сликата (File:Flag of Kyrgyz SSR.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1940Flag of the Kirghiz Soviet Socialist Republic (1940-1952).svgFlag of the Kyrgyz SSR (1940-1952).svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта

Сродни шаблони

Погледајте ги и следниве сродни шаблони што содржат country_data: