Предлошка:Country data Kyrgyz SSR

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Kyrgyz SSR е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Kyrgyz SSR.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Киргиска Советска Социјалистичка Република Наслов на главата статија (Киргиска Советска Социјалистичка Република)
shortname alias Kirghiz SSR (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Kyrgyz SSR.svg Назив на сликата (File:Flag of Kyrgyz SSR.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1940Flag of the Kyrgyz SSR (1940-1952).svgFlag of the Kyrgyz SSR (1940-1952).svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: