Предлошка:Country data Kyrgyz SSR

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Kyrgyz SSR е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Киргиска Советска Социјалистичка Република Наслов на главата статија (Киргиска Советска Социјалистичка Република)
shortname alias Kirghiz SSR (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Kyrgyz SSR.svg Назив на сликата (File:Flag of Kyrgyz SSR.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1940Flag of the Kyrgyz SSR (1940-1952).svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: