Шаблон:Country data Artsakh

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Artsakh е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Flag of Artsakh.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Република Арцах Наслов на главата статија (Република Арцах)
flag alias Flag of Artsakh.svg Назив на сликата (File:Flag of Artsakh.svg, прикажана горе-десно)


Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
Арцах (преглед)Шаблон:Country data АрцахШаблон:Country data Арцах
Република Нагорно-Карабах (преглед)Шаблон:Country data Република Нагорно-КарабахШаблон:Country data Република Нагорно-Карабах
Нагорно-Карабах (преглед)Шаблон:Country data Нагорно-КарабахШаблон:Country data Нагорно-Карабах

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување