Шаблон:Country data Гвинеја-Бисао

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Гвинеја-Бисао е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Гвинеја-Бисао Наслов на главата статија (Гвинеја-Бисао)
flag alias Flag of Guinea-Bissau.svg Назив на сликата (File:Flag of Guinea-Bissau.svg, прикажана горе-десно)


Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
GNB (преглед) Гвинеја-Бисао Гвинеја-Бисао
GBS (преглед) Гвинеја-Бисао Гвинеја-Бисао

Пример за употреба

  • {{знаме|Гвинеја-Бисао}} Гвинеја-Бисао
  • {{знамеикона|Гвинеја-Бисао}}Гвинеја-Бисао

Употреба на алијас за пренасочување