Шаблон:Премести категорија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа шаблонска документација е превметната од Шаблон:Премести категорија/doc [уреди]

Инструкции[уреди извор]

За да пренасочите од Категорија:Актери кон Категорија:Глумци, само додадете го следново во Категорија:Актери:

{{Премести категорија|Глумци}}