Шаблон:Премести

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Пожелно е да го наведете насловот во кој сакате да се преименува страницата. За да го направите тоа, искористете го шаблонот вака:

{{премести|НОВИОТ НАСЛОВ НА СТРАНИЦАТА}}

Ова, секако, не ја автоматски преместува страницата, туку им укажува на другите уредувачи да помогнат и да го извршат преместувањето. Шаблонов ја става статијата во Категорија:Статии за преместување.

Пренасочувања кон овој шаблон[уреди извор]

Овој шаблон можете да го повикате и преку: