Шаблон:ПолКарта Шропшир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Положбена карта на Шропшир (превчитај)
име Шропшир
гранични
координати
53.03
-3.25 ←↕→ -2.10
52.27
средиште на картата 52°39′00″ СГШ 2°40′29.99″ ЗГД / 52.65, -2.675
слика Shropshire UK location map.svg
ПолКарта Шропшир
слика1 Shropshire UK relief location map.jpg
ПолКарта Шропшир