Шаблон:ПолКарта Украина Виничка област

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Виничка област
name Виничка област
border
coordinates
50.0166666
27.1000000 ←↕→ 30.1100000
47.9166666
map center 48°58′00″ СГШ; 28°36′18″ ИГД / 48.9666666° СГШ; 28.605° ИГД / 48.9666666; 28.605
image Vinnitsa province location map.svg
ПолКарта Украина Виничка област
image1 Vinnitsa province physical map.svg
ПолКарта Украина Виничка област