Шаблон:ПолКарта Судан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Положбена карта на Судан (превчитај)
име Судан
гранични
координати
23.3
21.5 ←↕→ 39.0
8.4
средиште на картата 15°51′00″ СГШ 30°15′00″ ИГД / 15.85, 30.25
слика Sudan location map.svg
ПолКарта Судан
слика1 Sudan location map Topographic.png
ПолКарта Судан


Поврзано[уреди извор]