Шаблон:ПолКарта САД Род Ајленд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Род Ајленд
name Род Ајленд
border
coordinates
42.2
-72.1 ←↕→ -70.9
41.0
map center 41°36′ СГШ; 71°30′ ЗГД / 41.6° СГШ; 71.5° ЗГД / 41.6; -71.5
image USA Rhode Island location map.svg
ПолКарта САД Род Ајленд