Шаблон:ПолКарта САД Мисури

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Мисури
name Мисури
border
coordinates
40.8
-96 ←↕→ -88.9
35.8
map center 38°18′ СГШ; 92°27′ ЗГД / 38.3° СГШ; 92.45° ЗГД / 38.3; -92.45
image USA Missouri location map.svg
ПолКарта САД Мисури