Шаблон:ПолКарта САД Јута

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Јута
name Јута
border
coordinates
42.4
-114.6 ←↕→ -108.5
36.6
map center 39°30′ СГШ; 111°33′ ЗГД / 39.5° СГШ; 111.55° ЗГД / 39.5; -111.55
image USA Utah location map.svg
ПолКарта САД Јута