Шаблон:ПолКарта Русија Татарстан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Татарстан
name Татарстан
border
coordinates
56.8
47.0 ←↕→ 54.5
53.9
map center 55°21′ СГШ; 50°45′ ИГД / 55.35° СГШ; 50.75° ИГД / 55.35; 50.75
image Outline Map of Tatarstan.svg
ПолКарта Русија Татарстан
image1 Relief Map of Tatarstan.png
ПолКарта Русија Татарстан