Шаблон:ПолКарта Кина Ќингдао

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Ќингдао
name Ќингдао
border
coordinates
37.1748
119.5161 ←↕→ 121.0184
35.5472
map center 36°21′40″ СГШ; 120°16′02″ ИГД / 36.361° СГШ; 120.26725° ИГД / 36.361; 120.26725
image China Qingdao location map.svg
ПолКарта Кина Ќингдао