Шаблон:ПолКарта Есекс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Есекс
name Есекс
border
coordinates
52.11
-0.06 ←↕→ 1.32
51.42
map center 51°45′54″ СГШ; 0°37′48″ ИГД / 51.765° СГШ; 0.63° ИГД / 51.765; 0.63
image Essex UK location map.svg
ПолКарта Есекс
image1 Essex UK relief location map.jpg
ПолКарта Есекс