Шаблон:ПолКарта Германија Рајнска област-Пфалц

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Рајнска област-Пфалц
name Рајнска област-Пфалц
border
coordinates
50.98
6.03 ←↕→ 8.59
48.79
map center 49°53′06″ СГШ; 7°18′36″ ИГД / 49.885° СГШ; 7.31° ИГД / 49.885; 7.31
image Rhineland-Palatinate location map.svg
ПолКарта Германија Рајнска област-Пфалц