Шаблон:ПолКарта Бахами

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Бахами
name Бахами
border
coordinates
27.5
-80.7 ←↕→ -70.8
20.7
map center 24°06′ СГШ; 75°45′ ЗГД / 24.1° СГШ; 75.75° ЗГД / 24.1; -75.75
image Bahamas location map.svg
ПолКарта Бахами
image1 Relief map of Bahamas.png
ПолКарта Бахами