Шаблон:ПолКарта Африка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Положбена карта на Африка (превчитај)
име Африка
x 48.852459016393 + 71.1 * cos({{{2}}} * pi / 180) * sin(({{{3}}} - 15) * pi / 180) * (((1 + cos({{{2}}} * pi / 180) * cos(({{{3}}} - 15) * pi / 180)) * 0.5) ^ - 0.5 )
y 51.180555555556 - 75.3 * sin({{{2}}} * pi / 180) * (((1 + cos({{{2}}} * pi / 180) * cos(({{{3}}} - 15) * pi / 180)) * 0.5) ^ -0.5)
слика Africa location map.svg
ПолКарта Африка
слика1 Africa relief location map.jpg
ПолКарта Африка