Шаблон:Области во Сирија-Карта

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Capital city marker.svg Дамаск
Дамаск
Кунејтра
Дера
Сувејда
Хомс
Тартус
Латакија
Хама
Идлиб
Алеп
Рака
Дејр ез-Зор
Хасеке