Шаблон:Инфокутија Философ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди]

{{Инфокутија Философ
|region      = 
|era       = 
|color      = lightsteelblue
|image_name    = 
|image_size    = 
|image_caption  = 
|name       = 
|birth_date    = 
|birth_place   = 
|death_date    = 
|death_place   =
|school_tradition = 
|main_interests  = 
|notable_ideas  = 
|influences    = 
|influenced    = 
|signature    = 
|box_width    = 
}}