Шаблон:Инфокутија Сорта

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

За шаблонов[уреди извор]

Овој шаблон дава инфокутија за сорта на растение. Највеќето параметри се незадолжителни, па затоа слободно испуштете ги оние што не се однесуваат на конкретниот случај.

Употреба[уреди извор]

{{Инфокутија Сорта
| name = 
| image = 
| image_width = 
| image_caption = 
| genus = 
| species = 
| hybrid = 
| group = 
| cultivar = 
| origin = 
| subdivision =
}}