Шаблон:В:Вовед

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
1. Вовед
2. За Википедија
3. Уредување
4. Почетен курс

{{{содржина}}}

Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Шаблон за навигација низ Википедија:Вовед.

Употреба[уреди извор]

Шаблонот може да се искористи за да се измени стилот на јазичињата зависно од страницата на кој е употребен и содржината на таа страница.

На пример, кодот:
{{В:Вовед|1=врска|2=кутија|3=обично|4=закосено|содржина=Здраво! Ова е тест.}}
ќе создаде:

2. За Википедија
3. Уредување
4. Почетен курс

Здраво! Ова е тест.

Видете исто така[уреди извор]