Шаблон:Викифицирање

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа шаблонска документација е превметната од Шаблон:Викифицирање/doc [уреди]
  • Наједноставен начин за поставување на овој шаблон на статија е копирање и вметнување на
{{Викифицирање}}

на врвот на статијата.

  • Ве молиме не вклучувајте категории.

Синоними (пренасочувања)[уреди извор]

  1. {{Wikify}}
  2. {{Вики}}
  3. {{Викификација}}
  4. {{Викифицирај}}