Шаблон:Автотаксономија/Утковидни

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Наттаксони
Класа: Птици [Таксономија; уреди]
Ред: Утковидни [Таксономија; уреди]
Подгрупи (↻ поднови)
Наведи ги сите 0 непосредни поттаксони

Википедија сè уште нема статија за таксонот Утка|Утковидни. Можете да помогнете со тоа што ќе ја создадете. Страницата што моментално ја гледате содржи податоци за таксономијата на „Утка|Утковидни“.


Не ви е јасно зошто сте тука? Започнете со таксономијата на Википедија.

Матичен таксон: Нови птици (Таксономијауреди)
Ранг: ordo (се прикажува како Ред)
Врска: Утка|Утковидни (води кон Утка)
Изумрен? не.
Секогаш да се прикажува? да (важен ранг)
Таксономски наводи: http://paleodb.org/cgi-bin/bridge.pl
Наводи за матичниот таксон:
Овие податоци се создадени со Шаблон:Taxonomy key (уреди разговор врски историја)

Содржината на категоријата е застарена? Стиснете тука за да ја подновите.