Шаблон:ЈазикИме

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

[[{{{2}}} јазик|{{{2}}}]]: {{{3}}}

Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа шаблонска документација е превметната од Шаблон:ЈазикИме/doc [уреди]

Овој шаблон е трансклудиран во шаблоните од типот lang-xx (како {{lang-en}} итн.); не треба да се користи директно.