Црна Река (Граешничка Река)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Црна Река - река на источната падина на планината Баба, поминува низ селото Острец, југозападно од Битола, и се влива во Граешничка Река.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Петрушевски, Илија; Маркоски, Благоја (2014). Реките во Република Македонија. Скопје: Геомап. стр. 78. ISBN 978-9989-2117-6-8.