Прејди на содржината

Флајсенбах

Координати: 50°06′45″N 12°27′51″E / 50.11250° СГШ; 12.46417° ИГД / 50.11250; 12.46417
Од Википедија — слободната енциклопедија
Флајсенбах
Местоположба
Физички особености
Особености на сливот

Флајсенбах е река во Саксонија, Германија.

Поврзано[уреди | уреди извор]

50°06′45″N 12°27′51″E / 50.11250° СГШ; 12.46417° ИГД / 50.11250; 12.46417