Феликс Милер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Феликс Милер
Лични податоци
Полно име Феликс Милер
Висина &100000000000001780000001,78 м
Положба Дефанзивец
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК Сандхаузен
Број 7


* Настапи (Голови)

Феликс Милер (роден на 27 јануари 1993) е германски фудбалер кој игра како дефанзивец на ФК Сандхаузен.[1]

Меѓународна кариера[уреди | уреди извор]

Милер е младински интернационалец за Германија.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Müller, Felix“. worldfootball.net. конс. 8 August 2016. 
  2. http://datencenter.dfb.de/profil/229651