ФК Македонија Малме

Од Википедија — слободната енциклопедија
ФК Македонија Малме
Makedonija Malmö
Makedonija Malmo.jpeg
Целосно имеФудбалски Клуб Македонија Малме
Kultur & sport föreningen Makedonija Malmö
Прекари1969
Мреж. местоОфицијално мрежно место

ФК Македонија Малме - фудбалски клуб од Малме, Шведска формиран од страна на македонски доселеници. Клубот бил формиран во 1969 година.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]